English German Ukrainian

-Ostatnia niedziela adwentu „Naszej drogi do Boga” jest szczytem oczekiwania i powinna być także szczytem podjętych przez nas działań. Drogi, którymi podążamy w życiu, nie mogą być celem samym w sobie, muszą prowadzić do określonego miejsca i Osoby. Jeśli cały adwent był drogą i wędrówką to IV niedziela będzie kresem drogi, celem, który został przemyślany, wyznaczony i osiągnięty.

-DZIS ZAPOWIEDZIANA NASZA KOLEKTA PARAFIALNA

-Z przykrością muszą stwierdzić, iż frekwencja dzieci i młodzieży w tegorocznych roratach uległa tragicznemu pogorszeniu.

-W ciągu tygodnia spowiedź w dekanacie i sąsiednich parafiach.

-Dziś zbiórka Ofiar i darów Świątecznych dla bardziej potrzebujących. Serdeczne Bóg Zapłać.

-Chorych z WlICZA: Nalazek, Szuba, Żmudziejewscy, Gawrysiak, Sobieszczyk NAWIEDZĘ dziś w Niedzielę od godz. 17:00, natomiast chorych z Łąska Wielkiego i Małego oraz Wilczej Góry: Lewandowska, Pieszak, Gajdzińska, Kamyszek, Helmin, Bartosz, Nowak, Olesińska oraz tych których jeszcze zgłosicie nawiedzę w czwartek od godz.15:00.

- W sobotę WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA. Wieczorem zasiądziemy do WIECZERZY WIGILIJNEJ. To także okazja do pojednania naszych rodzin, naszych wspólnot, sąsiedztwa, nieraz skłóconych i powaśnionych. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa (Ewangelia św. Łukasza 2,1-14), łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd i pastorałek.

- Stanowczo nie stawiajmy na stół wigilijny alkoholu, a tradycyjnie zachowujmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, choć post ten nie jest już nakazany.

- Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy także tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Niech święta będą dla nas również czasem szczerego i życzliwego zainteresowania się ludźmi biednymi i samotnymi,chorymi, którzy jakże często są bardzo blisko nas, a nam tak trudno ich zauważyć. A może ktoś skorzysta z dodatkowo przygotowanego wolnego miejsca…..

- Pasterkę rozpoczniemy o godz. 24:00.

- W niedzielę (25 grudnia) - UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. Msza Święta u nas według corocznego zwyczaju o godz. 11:00

- Drugie Święto wg porządku niedzielnego o godz. 8:30 i 10:30 (po Mszy 10:30 przywitanie żłobka dla Dzieci)

- Przygotowujemy się również do odwiedzin kolędowych, które chciałbym ogłosić w przyszłą Niedzielę.

Proszę, by Kolęda była prawdziwie przeżytym czasem ze swym Duszpasterzem.

-Nie jest to czas poświęcony „SĄSIADOM” lecz Naszym Rodzinom, stąd cenię Obecność na Niej Całej wspólnoty Rodzinnej. Dlatego zarówno Kapłan jak i Przyjmujący Boże Błogosławieństwo powinni być duchowo do niej przygotowani (tym bardziej, że wiele spraw naszych- parafialnych- nie musi czekać aż na czas kolędy- można i trzeba je czasem omówić poza KOLĘDĄ!!). Wyjątkowo proszę w tym roku nie przygotowywać uroczystości zakończeń kolęd

- Można jeszcze nabyć poświęcony Opłatek Wigilijny po Mszach Świętych w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii.

Archiwum ogłoszeń

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarium

maj 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Obecnie gościmy

Odwiedza nas 127 gości oraz 0 użytkowników.