English German Ukrainian

W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia.

Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.

-Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

-Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

-W czwartek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

-Zapraszam na Msze św. roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, które w tym tygodniu będą odprawione:- we Wtorek i Środę - godz. 17:00

-proszę po Mszach świętych zgłaszać chorych, których chcę nawiedzić z Sakramentami Świętymi w czasie Adwentu. Spowiedź św. Adwentowa w naszej parafii w piątek 16-go Grudnia do południa 0d 10:30 i po południu od godziny 16:30

-proszę o pomoc dla kuchni plebanii oraz o zorganizowanie trzech choinek do naszego Kościoła.

-W Niedzielę 18 Grudnia Nasza Miesięczna Kolekta-Parafialna

- ŚWIECE WILILIJNE I OPŁATKI

można nabywać w zakrystii każdego dnia po Mszy Świętej oraz przy każdej innej okazji.

 

W tym tygodniu patronują nam (oprócz św. Barbary i św. Mikołaja):

  • 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego (wspomnienie dowolne);

  • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktor Kościoła

Archiwum ogłoszeń

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarium

luty 2019
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2

Obecnie gościmy

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.